Informativní reportáž natáčela TV Praha v našich dětských skupinách. O práci dětských skupinek, o podpoře ESF a o kvalitě péče v Dětské skupině si můžete poslechnout zde

Podívejte se, jak si mohou malý a velký kluk najít společnou zábavu:

http://www.radiojunior.cz/vyroba-slizu-i-letani-dronem-deti-ucily-seniory-co-frci--1806182

 

 

Z každé pochvaly máme velkou radost a tak se i posledním emailem od spokojené maminky z Dětských jeslí pochlubíme:

 

Dobrý den,

 

děkujeme Vám za všechno. Fanoušek si zvyká v nové školičce, každopádně ale na Vaši školičku s láskou vzpomínáme oba dva. Byli jste úžasní a velikánské naše díky patří také úžasným paním učitelkám u Kuřátek. Prosím pozdravujte je od nás.

 

Moc Vás zdravíme a přejeme samé hodné dětičky.

 

Fanoušek a maminka :)

Stále lépe se nám daří propojovat generace. Studenti Vyšší odborné škola informačních studií a Střední školy elektrotechniky, multimédií a informatiky opakovaně přicházejí do našeho Domova pro seniory, aby seniory učili s moderními technologiemi, bavili je a nebo je třeba i malovali.

 

Za tuto krásnou aktivitu DĚKUJEME!

 

 

Škola píše o Sociálních službách

Attachments:
Download this file (soutěž fotografie.pdf)V časopisu Devítka[o nás]212 kB

Dostali jsme krásný dopis - poděkování za péči. Děkujeme těm, kdo takto naši práci vidí :) a dokáží pochválit.

 

Dobrý den, paní pečovatelky, Ireno, Edito, Zuzko a paní Vokurková,

(a všechny ostatní paní pečovatelky ze Sociální služby Prahy 9, které za maminkou chodily)

chtěla bych vám poděkovat za péči o naši maminku, Hanu.

Maminka zemřela v neděli 24.6. 2018 v nemocnici v Bohnicích po měsíci hospitalizace. Zemřela brzy ráno, zřejmě ve spánku.

Vítek (syn) u ní byl v sobotu, trochu ji nakrmil, dal jí napít, byli na vozíku na procházce venku. Maminka byla prý klidná, chvílemi se usmívala, zvlášť venku. Vítek jí povídal o Honzíkovi a Jiříčkovi, babička poslouchala. Už ji to ale stálo hodně soustředění, hodně času  měla oči zavřené a byla sama v sobě.

O víkendu 16. a 17. 8. jsem byla s maminkou na Proseku u ní v bytě. Pomáhal mi syn. Byly t dva dny, které se těžko popisují. Trochu mi to připomínalo porod. Maminky tělo k něčemu pracovalo. Jen občas byla maminka bdělá a vnímala svět kolem sebe. Dost času seděla, tělem jí procházely křeče, spínala ruce. Držela jsem ji za ruku. Věděla, kde je a že jsem s ní. Po pravdě, myslela jsem, že umírá. Ale stalo se to až o týden později.

 Teď, po tom, co jsme prožili v nemocnici, bych chtěla paním pečovatelkám poděkovat za roky, měsíce i dny, kdy maminka ještě mohla žít díky Vaší pomoci u sebe na Proseku. Žít doma, byť již měla maminka hodně těžkosí,  byl pro maminku stále život. Děkujeme  za každý den tohoto života, který jste naší mámě umožnily. I v nemocnici maminka statečně bojovala, ale bylo to těžké.

Ono to zní trošku jako fráze, ale neumím to jinak říct.

Nedokázala jsem si dřív ani představit, že by nějaký systém péče o starého člověka mohl fungovat tak lidsky a v praktických věcech účinně, jako Pečovatelská služba Prahy 9. To, jak jste si péči o maminku postupně předávaly, jak jste si dokázaly sdělit, co bylo potřeba vědět o tom, jak funguje maminky byt, i jak funguje maminka, co zvládá, z čeho má radost, co ještě chápe, jak s ní jednat, co jí kupovat k jídlu...

To je asi všechno.

Děkujeme mockrát.

 

Lída H